Profil společnosti

Efektivní energetické řešení z obnovitelných zdrojů se stane v blízké budoucnosti nevyhnutelností, která se bude stále intenzivněji hlásit o slovo. Ve výrobě, montáži a poradenství obnovitelných zdrojů energie máme ambicí stát se lídrem takových řešení.

Firma TWI byla založena v roce 1992 jako česká společnost s ručením omezeným se základním jměním 1,8 mil. Kč. Sídlo firmy společně s technickým a výrobním zázemím se nachází ve Vrbně pod Pradědem.

Za 26 let činnosti firmy se nám podařilo vybudovat firmu, která se řadí k největším výrobcům a dodavatelům solárních fotothermických kolektorů a solárních systému v České republice a je významným producentem i v rámci EU. Do výrobního sortimentu firmy patří také zakázková výroba a montáž plastových oken a dveří.

TWI group seskupení vzniklo v roce 2017 spojením zkušeností výrobních a obchodních společností z Česka, Slovenska a Rakouska. Tým TWI group tvoří více než 100 námi vyškolených pracovníků. V roce 2017 jsme dosáhli obrat 9,5 mil Eur, v roce 2017 se nám na Slovensku podařilo realizovat 550 instalací solárních a fotovoltaických systémů v rodiných domech.


 
 
Výrobní zázemí firmy

Výrobní zázemí TWI Group se nachází na ploše 2.000m2 ve Vrbně pod Pradědem a 3.500 m2 v rakouském Saxenu .

Za posledních 10 let se provedly investice do modernizace technologického parku ve výši 35 mil Kč. Některé z našich technologií a výrobních postupů máte možnost shlédnout na obrázcích.


 
 
Naše produkty

Za 25 let činnosti firmy používá naše výrobky desítky tisíc domácností po celé Evropě od Portugalska na západě až po Rusko na východě.

První solární kolektory jsme začali vyrábět a distribuovat v roce 1996. Od té doby jsme naše portfolio rozšířili o dodávky celých solárních systémů jak pro ohřev vody, tak i pro přitápění.

V současné době jsme schopni vyrábět a dodávat i systémy, které plnohodnotně nahradí stávající systémy vytápění fosilními palivy. Jedná se o solární a kondenzační způsob vytápění a ohřevu vody SYNERGY, který vyrábí tepelnou energii pouze ze slunce a vzduchu.

Součástí naší strategie úspor energie pro domácnosti je také výroba moderních plastových oken a dveří s mimořádně dobrými tepelně izolačními vlastnostmi.


 
 
Výstavy a veletrhy

Součástí naší marketingové strategie jsou účasti na domácích i mezinárodních veletrzích. V roce 2004 jsme se jako první firma z východní Evropy účastnili mezinárodního solárního veletrhu INTERSOLAR ve Freiburgu v Německu. Při této příležitosti museli dokonce zakoupit a vyvěsit naší českou vlajku, protože ji doposud nepoužili. :-)


 
 
Školení a vzdělávání

Každoročně provádíme školící a přednáškovou činnost pro naše montážní firmy i velkoodběratele. Naše školící středisko - Solární Akademie - ve Vrbně pod Pradědem slouží i jako akreditované středisko pro školení a provádění profesních zkoušek NZÚ.


 
 
Volný čas

Dokážeme se i pobavit v rámci našeho volného času.