Státem dotované systémy, možnost čerpaní dotace. Podrobnosti naleznete na webu NZÚ

SOLÁRNÍ OHŘEV VODY A VYTÁPĚNÍ TEPELNÝMI ČERPADLY
PRO BYTOVÉ DOMY, ADMINISTRATIVNÍ BUDOVY A FIRMY

DODÁVKY NA KLÍČ
REALIZAČNÍ STUDIE ZDARMA
LEVNÉ TEPLO NA DOSAH - VÝROBNÍ NÁKLADY NA 1 GJ od 300 Kč
ENERGETICKÁ NEZÁVISLOST NA CENTRÁLNÍM ZÁSOBOVÁNÍ TEPLEM

Systém vytápění tepelným čerpadlem uživatelům zvýší komfort vytápění formou nastavení regulace vytápění dle skutečných potřeb domu. U vytápění tepelným čerpadlem uživatelé platí pouze reálné náklady na teplo k vytápění, které se v domě vyrobí a spotřebuje.

Instalací tepelného čerpadla mají uživatelé bytových jednotek nárok na výhodnější tarif elektrické energie spotřebované v domácnostech.

Instalace tepelných čerpadel k vytápění a ohřevu vody spojená s optimalizací tarifu elektřiny přinese uživatelům bytových jednotek úsporu asi 50% nákladů na vytápění a na ohřev teplé vody.Při současné průměrné ceně tepla 600 Kč/GJ od centrálního zásobování teplem se tedy jedná o úsporu 300 Kč za každý 1 GJ spotřebované energie.

Systém vytápění tepelným čerpadlem je velmi výhodné doplnit solárním systémem, zajišťujícím ohřev vody v období mimo topnou sezónu. Solární ohřev přímo šetří náklady na ohřev vody a nepřímo šetří náklady spojené s opotřebením tepelných čerpadel. Tepelná čerpadla v kombinaci se solárním ohřevem vody tak dosahují až 2x delší životnost.

 

 

 

 

 

Technické požadavky instalace tepelných čerpadel a solárních systémů na bytové a administrativní objekty:

Plocha pro instalaci tepelných čerpadel a solárních kolektorů na střeše budovy. U sedlových střech je další podmínkou jižní orientace střechy
Objektová předávací stanice
Prostor pro vybudování strojovny, tzn. instalaci vnitřích jednotek tepelného čerpadla akumulačních nádrží, zásobníků, výměníků a řídících prvků systému
Statické parametry objektu pro instalaci solárních kolektorů a tepelných čerpadel.Případně realizaci potřebných stavebních úprav nutných k realizaci instalace

 V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte:

Zdeněk Pravda   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 
Vytápění a ohřev vody tepelným čerpadlem a solárním systémem na klíč Orientační cena
Vytápění a ohřev vody tepelným čerpadlem 90.000,- Kč vč. DPH / bytová jednotka
Vytápění tep. čerpadlem a solární ohřev vody 130.000,- Kč vč. DPH / bytová jednotka
 
 

Mám zájem
Kontakt na mě
Poznámka/dotaz

Uděluji souhlas v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, obecné nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen GDPR), se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení, adresa, e-mail a telefonní číslo.

Odeslat