Státem dotované systémy, možnost čerpaní dotace. Podrobnosti naleznete na webu NZÚ

Solární systém na ohřev vody by měl být součástí každého nového domu

Doporučujeme si ho pořídit i při rekonstrukci systému vytápění Vašeho současného domu

Funkčnost solárního systému - CELOROČNÍ PROVOZ

Roční doba

 
 

Sluneční svit

V období od března do října je solární systém plně autonomní a je schopen připravovat dostatečné množství teplé vody i bez použití záložního zdroje. V případě , že je v tomto období více dní bez slunečního svitu nebo deštivé počasí, mohu využívat zásobu akumulované teplé vody ze solárního zásobníku. Pouze v krajních případech se zapíná záložní zdroj ( elektrické topidlo nebo jiný bivaletní zdroj např. plynový kotel ). V přechodném období jsou solární systémy závislé na délce slunečního svitu. V případě, že je délka slunečního svitu 4 hodiny, je schopen solární systém ohřát vodu v solárním zásobníku na 40-50 stupňů a je tedy plně autonomní. V zimním období ( prosinec - leden ) solární systém funguje pouze v případě jasného slunečného dne a teplou vodu v solárním zásobníku pouze předehřeje na 20-30 stupňů.

 

Proč si pořídit solární systém na ohřev vody?

  • Ochrání Vás proti růstu cen energie, solární energie je zdarma !
  • Nízké pořizovací náklady od 45 000 Kč ( po odečtení DOTACE NZÚ 35 000 Kč )
  • Celoroční provoz i v zimě
  • Snížení roční energetické spotřeby na ohřev TUV až o 70 %
  • Úspory realizované solárním systémem použijte na splácení hypotéky
  • Čím máte větší spotřebu TUV, tím více šetříte
  • Jednoduchý a bezúdržbový systém
  • Ověřená technologie firmy TWI po dobu 20 let
  • Životnost při pravidelném servisu je 30 let
 

Kolik mi ušetří solární systém ? 7 000 Kč ROČNĚ

V dnešní době jsou již všechny novostavby realizovány v nízkoenergetickém nebo pasivním režimu. Při rozhodování o Vaší investici do způsobu zateplení, způsobu vytápění nebo případné rekuperaci se vždy jedná o INVESTICI do snížení NÁKLADŮ NA TOPENÍ. Rozdíl mezi investici do nízkoenergetického domu a pasivního domu je cca 350 000 Kč při zastavěné ploše do 100 m2. Jak je zřejmé z výše uvedených orientačních kalkulaci při zvýšení Vaší investice o cca 350 000 Kč ušetřím ročně na vytápění cca 7 000 Kč. Stejné peníze ve výši 7 000 Kč ale ušetřím při podstatně nižší investici ve výši 45 000 Kč do solárního systému. V tomto případě šetřím za ohřev teplé vody pro domácnost.

 

Návratnost solárního systému - 6 až 7 LET

Průměrná úspora nákladů na ohřev teplé vody při použití solárního systému TWI činí 60-70%. Při běžné investici na klíč při použití solárního systému TWI ve výši od 45 000 Kč je návratnost Vaší investice 6 až 7 let. Od Investice je odečtena DOTACE NZÚ 35 000 Kč. Životnost našich solárních systému je při běžné údržbě 30 let.

Solární systém a splácení hypotéky na Váš dům

Průměrná výše hypotéky měšíčně činí 8 000 Kč, přičemž průměrná cena rodinných domů se pohybuje kolem 2,5 mil.Kč. Investicí do solárního systému TWI na ohřev vody zvýšíme cenu nemovitosti o necelé 2 procenta . Zároveň můžeme získat úsporu na splátce hypotéky až 600 Kč měsíčně v prvním roce pořízení a s narůstající cenou za energie až dvojnásobek za 20 let . Solární systém Vám tedy pomáhá se splácením hypotéky ve výši téměř 11% průměrné měsíční splátky po dobu 20 let.

 

Životnost solárních systémů - 30 LET

Životnost solárních systémů v případě pravidelné údržby může být až 30 let.

 
 

Naše společnost realizuje projekt s názvem „Hardwarová řídící deska pro řízení soustavy výkonových periferií pro ohřev vody“, reg.č. CZ.01.1.02/0.0/0.0/17_205/0014616, který je předložen ke spolufinancování z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, tedy ze zdrojů Evropské unie a státního rozpočtu ČR.

 

Cílem projektu je návrh prototypové řídící části zařízení pro ovládání výkonových periferií určených primárně pro ohřev teplé užitkové vody. Řídící zařízení bude sloužit jako prostředek, kterým se budou automatizovaně ovládat periferní zařízení připojená do energetické sítě 230VAC.

 

logo eu publicita


 

Mám zájem
Kontakt na mě
Poznámka/dotaz

Uděluji souhlas v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, obecné nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen GDPR), se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení, adresa, e-mail a telefonní číslo.

Odeslat