Státem dotované systémy až do roku 2021 , možnost čerpaní dotace 35 tisíc, NZÚ

Solární systém na ohřev vody by měl být součástí každého nového domu

Doporučujeme si ho pořídit i při rekonstrukci systému vytápění Vašeho současného domu

Funkčnost solárního systému - CELOROČNÍ PROVOZ

Roční doba

 
 

Sluneční svit

V období od března do října je solární systém plně autonomní a je schopen připravovat dostatečné množství teplé vody i bez použití záložního zdroje. V případě , že je v tomto období více dní bez slunečního svitu nebo deštivé počasí, mohu využívat zásobu akumulované teplé vody ze solárního zásobníku. Pouze v krajních případech se zapíná záložní zdroj ( elektrické topidlo nebo jiný bivaletní zdroj např. plynový kotel ). V přechodném období jsou solární systémy závislé na délce slunečního svitu. V případě, že je délka slunečního svitu 4 hodiny, je schopen solární systém ohřát vodu v solárním zásobníku na 40-50 stupňů a je tedy plně autonomní. V zimním období ( prosinec - leden ) solární systém funguje pouze v případě jasného slunečného dne a teplou vodu v solárním zásobníku pouze předehřeje na 20-30 stupňů.

 

Proč si pořídit solární systém na ohřev vody?

  • Ochrání Vás proti růstu cen energie, solární energie je zdarma !
  • Nízké pořizovací náklady od 45 000 Kč ( po odečtení DOTACE NZÚ 35 000 Kč )
  • Celoroční provoz i v zimě
  • Snížení roční energetické spotřeby na ohřev TUV až o 70 %
  • Úspory realizované solárním systémem použijte na splácení hypotéky
  • Čím máte větší spotřebu TUV, tím více šetříte
  • Jednoduchý a bezúdržbový systém
  • Ověřená technologie firmy TWI po dobu 20 let
  • Životnost při pravidelném servisu je 30 let
 

Kolik mi ušetří solární systém ? 7 000 Kč ROČNĚ

V dnešní době jsou již všechny novostavby realizovány v nízkoenergetickém nebo pasivním režimu. Při rozhodování o Vaší investici do způsobu zateplení, způsobu vytápění nebo případné rekuperaci se vždy jedná o INVESTICI do snížení NÁKLADŮ NA TOPENÍ. Rozdíl mezi investici do nízkoenergetického domu a pasivního domu je cca 350 000 Kč při zastavěné ploše do 100 m2. Jak je zřejmé z výše uvedených orientačních kalkulaci při zvýšení Vaší investice o cca 350 000 Kč ušetřím ročně na vytápění cca 7 000 Kč. Stejné peníze ve výši 7 000 Kč ale ušetřím při podstatně nižší investici ve výši 45 000 Kč do solárního systému. V tomto případě šetřím za ohřev teplé vody pro domácnost.

 

Návratnost solárního systému - 6 až 7 LET

Průměrná úspora nákladů na ohřev teplé vody při použití solárního systému TWI činí 60-70%. Při běžné investici na klíč při použití solárního systému TWI ve výši od 45 000 Kč je návratnost Vaší investice 6 až 7 let. Od Investice je odečtena DOTACE NZÚ 35 000 Kč. Životnost našich solárních systému je při běžné údržbě 30 let.

Solární systém a splácení hypotéky na Váš dům

Průměrná výše hypotéky měšíčně činí 8 000 Kč, přičemž průměrná cena rodinných domů se pohybuje kolem 2,5 mil.Kč. Investicí do solárního systému TWI na ohřev vody zvýšíme cenu nemovitosti o necelé 2 procenta . Zároveň můžeme získat úsporu na splátce hypotéky až 600 Kč měsíčně v prvním roce pořízení a s narůstající cenou za energie až dvojnásobek za 20 let . Solární systém Vám tedy pomáhá se splácením hypotéky ve výši téměř 11% průměrné měsíční splátky po dobu 20 let.

 

Životnost solárních systémů - 30 LET

Životnost solárních systémů v případě pravidelné údržby může být až 30 let.

 
 
Mám zájem
Kontakt na mě
Poznámka/dotaz

Uděluji souhlas v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679, obecné nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen GDPR), se zpracováním osobních údajů v rozsahu: jméno, příjmení, adresa, e-mail a telefonní číslo.

Odeslat